Čokoládová strašidlaČokoládová strašidla

Doba přípravy: 30 min
 

Moje nejoblíbenejší cukroví již od dětsví je právě tohle. Jako malá jsem je měla raději s mléčnou čokoládou, ale později jsem ji vyměnila za hořkou. Je to vlastně různé sušené ovoce s hořkou čokoládou a podle mě dokonalá kombinace. Vždy u toho sedím u pohádek a krájím ovoce na kousky a napichuji na ozdobná párátka. Je to pro mě přesně ten okamžik, kterým mi oficiálně začínají Vánoce 🙂

 

TIP: Žádné sušené ovoce by nemělo být přislazované ani sířené (meruňky). Sušené ovoce nakupuji bio v DM či ve zdravé výživě. 

Chocolate ghosts
Preparation time: 30 min

My favorite Christmas candy since I was a kid is this one. When I was a kid, I preferred them with milk chocolate, but later I changed it to dark chocolate. It’s actually a variety of dried fruit with dark chocolate, and I think it’s the perfect combination. I always sit with it by TV watching Christmas fairytales, cut the fruit into pieces and putting them on toothpicks. It’s that exact moment when Christmas starts for me 🙂

TIP: No dried fruit should be sweetened or sulphured (apricots). I buy my dried fruit organic at DM or health-food stores.

Ingredience

 

sušené švestky

sušené fíky

nesířené sušené meruňky

sušená datle

sušená papája

sušené mango
hrozinky

70 % čokoláda

1 polévková lžíce kokosového oleje

Ingredients

dried plums
dried figs
unsulphured dried apricots
dried dates
dried papaya
dried mango
raisins
70% chocolate
1 tablespoon coconut oil

Postup

 1. Sušené ovoce nakrájíme na kousky, abychom je mohli napíchnout na párátka (nakrájejte tak půl misky od každého, přidat můžete kdykoliv)
 2. Napichujeme na párátka a ovoce střídáme dle chuti (většinou střídám menší a větší kusy, aby byla strašidla zajímavější).
 3. Při napichování si nechejte nahoře trošku více místa, aby se strašidla dobře namáčela v čokoládě a také se dobře držela. 
 4. Připravíme si vodní lázeň a rozpustíme čokoládu se lžící kokosového oleje.
 5. Pomocí lžičky obalíme strašidla, lehce okapeme a položíme na talíř.
 6. Necháme ztuhnout v ledničce do druhého dne.

 

Instructions

 1. Cut the dried fruit into pieces to skewer on toothpicks (cut about half a bowl of each, you can add anytime).
 2. Put the fruit onto the toothpicks and rotate the fruit to your taste (I usually rotate smaller and larger pieces to make the chocolate ghosts more interesting).
 3. Leave a little more room at the top when skewering so the fruits dip well in the chocolate and so you can hold them well.
 4. Prepare a water bath and melt chocolate with a tablespoon of coconut oil.
 5. Using a spoon, coat the fruit, drizzle lightly and place on a plate.
 6. Leave to set in the fridge until the next day.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *